Stravování

Načerpejte energii po procházce v zoo v jedné z restaurací nebo stánků s občerstvením. Vychutnat si můžete lehký snack anebo vyzkoušet pravou africkou specialitu.

Stop palmovému oleji

Ve všech občerstvovacích zařízeních v areálu zoo máte jistotu, že připravené pokrmy neobsahují palmový olej. Kvůli plantážím palmy olejné, z níž se tento olej vyrábí, jsou likvidovány rozsáhlé oblasti tropických lesů. Dochází k tomu nejen v Asii, ale i v Africe, odkud palma olejná dokonce pochází.

Společnost SAFARI GASTRO ve spolupráci se ZOO Dvůr Králové tak nejen vyřadila ze svého sortimentu veškeré potraviny a pokrmy obsahující palmový olej, ale svým rozhodnutím toto učinit přesvědčila některé své dodavatele, aby přestali palmový olej používat ve své výrobě.

Přehled všech restaurací a stánků s občerstvením najdete na www.GASTRO-ZOO.cz

 

POZOR

Od 1. 11. 2017 bude otevírací doba Restaurantu Lemur z důvodu probíhajících stavebních úprav stejná jako otevírací doba zoo, tedy od 9.00 do 16.00. Během Vánoční zoo pak do 19 hodin. Vstup do restaurace je možný pouze přes pokladnu u Restaurantu Kibo, po zakoupení vstupenky do zoo.

Restaurant Lemur a část přilehlého Hotelu Safari Lodge prochází v současné době rekonstrukcí. Ve vzniklých prostorech se návštěvníci mohou v roce 2018 těšit na nový Safari pivovar, wellness služby, konferenční prostory anebo dětský koutek, který bude v provozu během hlavní sezony.

Děkujeme za pochopení