Staňte se ošetřovatelem na jeden den

Pohlaďte si žirafu, podejte ruku lemurovi nebo nakrmte šelmy. Staňte se na jeden den jedním z nás a poznejte zákulisí zoo a každodenní život exotických zvířat. Nasajte atmosféru jedinečného prostředí zoologické zahrady. Být ošetřovatelem zvířat bylo možná dětským snem vašich blízkých a vy jim ho můžete splnit.

Na co se těšit

  • Ošetřování vybraného zvířete
  • Návštěva zákulisí jednoho pavilonu s průvodcem
  • Oběd v Restaurantu Lemur
  • Certifikát o absolvování zážitku
  • Vstup do zoo (možnost setrvat v zoo po skončení programu)

Jak bude vše probíhat

Začínáme ráno v 7.45 hodin. Se svým průvodcem se setkáte v recepci Safari Lodge***. Zapůjčíme vám pracovní oděv mimo bot a vysvětlíme vám vše, co vás přes den čeká. Ujme se vás ošetřovatel nebo ošetřovatelka zvířat a celý den vás bude doprovázet. Práce se zvířaty se nemusíte bát, vše vám podrobně ukážeme. Dopoledne se budete starat o zvířata, jejich krmení a úklid ubikací. Možná budete sledovat veterinární zákrok, odchov mláděte nebo jinou významnou událost. Žádný den v zoo totiž není stejný. Odpoledne za odměnu navštívíte s průvodcem ještě jedno zákulisí zoo a seznámíte se zblízka s dalšími zvířaty. Na závěr dostanete certifikát o absolvování zážitkového programu.

Vyberte si, jaká zvířata budete ošetřovat

  • exotické ptáky v pavilonu Ptačí svět
  • zebry a žirafy v pavilonu žiraf
  • ryby v pavilonu Vodní světy
  • šelmy v Pavilonu šelem - doprovodná osoba není možná
  • Svět bezobratlých v expozici bezobratlých

Kdy se můžete stát ošetřovatelem

Dostupné termíny jsou v kalendáři níže, možná je i individuální dohoda, v závislosti na sezoně však může být nabídka omezena. Program začíná v 7:45 a končí v odpoledních hodinách, nejpozději v 15 hodin. Programu se mohou zúčastnit pouze osoby starší 18-ti let (platí i pro doprovodnou osobu).

Cena

Ošetřovatel na jeden den Doprovodná osoba*
5 850 Kč/1 osoba 1 000 Kč*

*(pro doprovodnou osobu platí bezpečnostní podmínky jako pro osobu Ošetřovatelem v zoo a neprovádí se u šelem)


Jak zážitek koupit

Zážitek můžete koupit v eshopu zoo nebo na Informacích zoo. Je to rychlé a snadné. Na vaši adresu vám zašleme dárkový poukaz. Na poukazu není uvedené jméno, můžete jej proto využít sami, nebo jej někomu darovat.

Termín si vyberete až poté, co vám poukaz zašleme. Poukaz sice platí 12 měsíců, ale s rezervací termínu neváhejte.

Kalendář volných temínů

Termín programu, který si můžete rezerovat, je v kalendáři označen jako "Volný termín" nebo "Ošetřovatel-název pavilonu". Již obsazený termín je označen jako "Obsazeno". Pokud není uvedeno nic, program v daném termínu neprobíhá. Po odeslání formuláře prosím vyčkejte na potvrzení rezervace na váš e-mail. Bez potvrzení není rezervace platná.