Staňte se ošetřovatelem na jeden den

Pohlaďte si žirafu, podejte ruku lemurovi nebo nakrmte šelmy. Staňte se na jeden den jedním z nás a poznejte zákulisí zoo a každodenní život exotických zvířat. Nasajte atmosféru jedinečného prostředí zoologické zahrady. Být ošetřovatelem zvířat bylo možná dětským snem vašich blízkých a vy jim ho můžete splnit.

Na co se těšit

 • Ošetřování vybraného zvířete
 • Návštěva zákulisí jednoho pavilonu s průvodcem
 • Oběd v Restaurantu Lemur
 • Certifikát o absolvování zážitku
 • Vstup do zoo (možnost setrvat v zoo po skončení programu)

Jak bude vše probíhat

Začínáme ráno v 7:45 hodin. Se svým průvodcem se setkáte v recepci Safari Lodge***. Zapůjčíme vám pracovní oděv mimo bot a vysvětlíme vám vše, co vás přes den čeká. Ujme se vás ošetřovatel nebo ošetřovatelka zvířat a celý den vás bude doprovázet. Práce se zvířaty se nemusíte bát, vše vám podrobně ukážeme. Dopoledne se budete starat o zvířata, jejich krmení a úklid ubikací. Možná budete sledovat veterinární zákrok, odchov mláděte nebo jinou významnou událost. Žádný den v zoo totiž není stejný. Odpoledne za odměnu navštívíte s průvodcem ještě jedno zákulisí zoo a seznámíte se zblízka s dalšími zvířaty. Na závěr dostanete certifikát o absolvování zážitkového programu. Program končí mezi jednou a druhou hodinou odpolední.

Vyberte si, jaká zvířata budete ošetřovat

 • exotické ptáky v pavilonu Ptačí svět
 • žirafy v pavilonu žiraf
 • ryby a plazi v pavilonu Vodní světy
 • šelmy v Pavilonu šelem - doprovodná osoba není možná
 • slony v pavilonu Africká savana - doprovodná osoba není možná
 • nosorožce v pavilonu nosorožců - doprovodná osoba není možná; v dubnu je ošetřování nosorožců kombinováno s ošetřováním hrochů

Kdy se můžete stát ošetřovatelem

Dostupné termíny jsou v kalendáři níže, v závislosti na sezoně však může být nabídka omezena. Program začíná v 7:45 a končí v odpoledních hodinách, nejpozději v 15 hodin. Programu se mohou zúčastnit pouze osoby starší 18-ti let (platí i pro doprovodnou osobu).

Cena

Ošetřovatel na den?1 pavilon = 1 ošetřovatel Doprovodná osoba?max. 1 doprovod (kde je to možné); pro doprovodnou osobu platí bezpečnostní podmínky jako pro osobu Ošetřovatelem v zoo
5 850 Kč 1 000 Kč

Jak zážitek koupit

Zážitek můžete koupit v eshopu, je to rychlé a snadné. Na vaši adresu vám zašleme dárkový poukaz. Na poukazu není uvedené jméno, můžete jej proto využít sami, nebo jej někomu darovat.

Termín si vyberete až poté, co vám poukaz zašleme. Poukaz sice platí 12 měsíců, ale s rezervací termínu neváhejte.

Kalendář volných temínů

 

Termín programu, který si můžete rezerovat, je v kalendáři označen jako "název pavilonu". Pokud není uvedeno nic, program v daném termínu neprobíhá nebo je již obsazen. Po odeslání formuláře prosím vyčkejte na potvrzení rezervace na váš e-mail. Bez potvrzení není rezervace platná. Odesláním formuláře souhlasíte s Obchodními a storno podmínkami.

Jméno osoby, která bude absolvovat zážitek