Africké a Lví safari

Africké safari Josefa Vágnera a Lví safari, které je součástí Safari parku ZOO Dvůr Králové, nabízí návštěvníkům možnost vydat se na projížďku mezi volně se pohybující stáda antilop, žiraf, zeber, pakoňů, ptáků a dokonce i lvů. Safari je v provozu během hlavní sezony zoo, která začíná zpravidla v květnu a končí v září.

Co je Africké safari a Lví safari?

Celé safari ve dvorském safari parku zahrnuje dvě části - Africké safari a Lví safari. Návštěvníka, který se tam vydá, čeká projížďka dlouhá přibližně 5,5 km.

Začátek trasy vede mezi územím velkých výběhů afrických kopytníků a šelem (kromě jízdy Safaribusem, který má jiné nástupní místo), které jsou však v této části odděleny od návštěvníků hlubokými příkopy. To pravé africké safari začíná až v údolíčku říčky Netřeby, kde vás za jeho branou čeká prostor, ve kterém jsou zvířata téměř na dosah ruky. Budete projíždět mezi antilopami losími, koňskými, voduškami,  stády zeber, pakoňů a watusi pasoucími se na velkých loukách, pelikány plující na hladině vodní nádrže a cestou jistě nepřehlédnete ani skupinu žiraf.

Cesta z Afrického safari vede dále do Lvího safari, kde na trase dlouhé 600 metrů, zavítáte mezi africké a berberské lvy a lvice. Lví safari bylo otevřeno v roce 2015 a je jediným ve východní Evropě. Do Lvího safari není s sebou možné brát psy nebo jakákoli jiná zvířata!

Jakmile opustíte přísně střežené brány území lvů, povede vaše cesta zpět k odjezdovému/nástupnímu místu.

Jak se vydat do safari?

Návštěvník má tři možnosti, jak na safari vyrazit.

Vlastní automobil - Safari Park Dvůr Králové je jediným místem v České republice, kde můžete mezi africká zvířata vyrazit vlastním automobilem. Jízdenku si zakoupíte v pokladně na hlavním parkovišti. Cena pro jedno osobní vozidlo je 195 Kč. Autem je možné jak do Afrického safari, tak do Lvího safari.

Afrika truck - je speciální vozidlo s přívěsem, jehož kapacita je až 45 osob. Jízda je doplněna o odborný komentář. Možná jízdou Afrika truckem ztratíte soukromí vlastního automobilu, není ale nad to něco se během projížďky o pozorovaných zvířatech dozvědět. Jízdenky v ceně 80 Kč/osoba zakoupíte v pokladně u Restaurantu Kibo, kde je rovněž odjezdové místo. Afrika truck zajíždí do Afrického a Lvího safari.

Safaribus - speciální autobus s kapacitou až 52 osob. Jízda Safaribusem je rovněž doplněna o komentář průvodce. Cena jízdenky je 50 Kč. Odjezdové místo se nachází u expozice drilů, pod výběhem lvů, kde je možné zakoupit i jízdenky. Safaribus zajíždí pouze do Afrického safari.

Nezapomeňte, že k jízdence je vždy nutné zakoupit si i vstupenku do pěší části safari parku.

Více o cenách jízdenek a vstupenek najdete v části Vstupné a otevírací doba.

Provoz safari

Africké a Lví safari je v provozu zpravidla od začátku května do konce září, tedy během hlavní sezony. V tomto období se jeho brány otevírají v 9 hodin a na poslední vyjížďku je možné vyrazit v 17.30. Jízdní řády safaribusů ani Afrika trucků nejsou pevně dány. Na přesném čase odjezdu se návštěvník domluví vždy na pokladně (viz info výše), kde mu budou místa zarezervována dle dostupných kapacit. Jízdy do safari není možné rezervovat dopředu!

Jak dlouho můžu v safari zůstat?

Při cestě vlastním autem je možné se v safari pohybovat tak dlouho, jak potřebujete. Jediné omezení jsou otevírací časy safari, viz výše. Projížďka Afrika truckem trvá 50 minut, Safaribusem přibližně 20 minut.

Chci mít při projížďce soukromí, ale zároveň se něco dozvědět

V tomto případě doporučujeme zakoupení zážitkového programu Offroad safari, kde budete mít safari i odborného průvodce jen pro sebe. Tento zážitkový program se koná až ve večerních hodinách, kdy je safari pro návštěvníky uzavřeno. Zážitek je možné doplnit i o africkou večeři. Více v sekci Zážitky.