Historicky nejúspěšnější Běh Safari, do cíle 31. ročníku doběhlo rekordních 165 závodníků

6.4.2015
Letošní ročník Běhu Safari (4. 4. 2015) si připsal rekord hned při zahájení. Na trať vyrazilo, i přes avizovanou nepřízeň počasí, rekordních 165 závodníků, 124 mužů a 41 žen. Absolutním vítězem se stal Sebastian Vošvrda (AC Mladá Boleslav), který 10,8 km dlouhou trať zaběhl v čase 34:59.
První ročník Běhu Safari se konal v roce 1975, kdy se na startu objevilo 114 závodníků. Doposud největší účast byla v devátém ročníku v roce 1983, kdy startovalo 140 běžců. Letošní, historicky rekordní počet 165 účastníků, tak mile překvapil i organizátory. Počasí, avizované právě na sobotu, mělo být deštivé a přinést i sněhové přeháňky, takže se počítalo spíše s nižší účastí. Nakonec bylo sice chladno, ale slunečno a do cíle doběhlo všech 165 závodníků, včetně tří zástupců královédvorské zoo. Za zahradu běžel ředitel Přemysl Rabas, zástupce ředitele Jaroslav Hyjánek a zoolektor Tomáš Hajnyš. Trať zdolali i dva nejstarší účastníci, sedmdesátiletí Petr Krejcar (Maratonstav Úpice) a Ludmila Tesařová ze Dvora Králové nad Labem. Letošní běh odstartoval, u brány Afrického safari Josefa Vágnera v sobotu 4. dubna přesně v 11 hodin, starosta města Dvůr Králové nad Labem Jan Jarolím.